Posledná skúška pred súťažou na výbornú

V sobotu 10.09.2016 domáci klub HC Bratislava privítal súpera z Levíc. Oba tímy si domáce prostredie vymenili, keď v Leviciach sa hralo pred týždňom. Úvodné slávnostné buly vhodil Ľubomír Višňovský ako čestný hosť.

1.Tretina

Prvé buly ukoristili domáci a do zápasu vstúpili veľmi svižne. Domáci prebrali od začiatku iniciatívu a hostí zatlačili do ich obrannej tretiny. Prvá šanca na seba nenechala dlho čakať keď nebezpečne pálil Marek Horský. Hostia si nestačili vydýchnuť a v druhej minúte zamestnal brankára hostí Ernst spomedzi kruhov. Domáci viac menej kontrolovali hru a Levice nepúšťali do svojej tretiny čo potvrdil tvrdý ale čistý zákrok domáceho Furdeka. Po viacerých stratách pukov v strednom pásme oboch celkov sa hosťom naskytla prvá možnosť keď fauloval Gron. Presilovka zo strany Levíc však vážnejšou šancou neskončila, keď narážala na pozornú obranu domácich. V rozmedzí ôsmej až desiatej minúty tlak domácich opäť narastal, strieľali Kovačič a Palkovič. Hostia sa snažili hru upokojovať a pokojne rozohrávať spoza vlastnej bránky, čo však narúšalo úspešné napádanie. Domáci brankár v prvej tretine oficiálne zaznamenal 10 zákrokov väčšinou však iba nahodenia zo strednej či veľkej vzdialenosti. Prvý gól zaznamenali domáci hráči, keď sa po krížnej prihrávke Lisoňa presadil Ernst. Následný tlak priniesol sólo akciu Grona ale z bezprostrednej blízkosti trafil iba do brankára. Druhý gól padol po závare pred brankárom hostí, krásnu prihrávku Muchu zužitkoval kapitán Vintr. Prvá tretina sa potom už iba dohrávala v znamení nepresností na oboch stranách.

2.Tretina

Na zimný štadión Vladimára Dzurillu si v sobotný podvečer našlo cestu viac ako 300 ľudí, čo je na prípravný zápas 2. Ligy veľmi slušné. V šatni hostí tréner určite cez prestávku zvýšil hlas, čo ale nemalo želaný efekt. V druhej tretine domáci okamžite vybehli a hostia sa nestačili spamätať a už puk lovili zo siete. V prvej minúte sa presadil Jaško, ktorý nedal brankárovi žiadnu šancu.  V tretej minúte nebezpečne pálil Kubinec ale brankár hostí ostal pozorný. V piatej minúte sa skóre opäť menilo, po zmätku v obrannej tretine Levíc sa presadil druhým gólom v zápase Ernst. Hostia sa snažili individuálne prebiť cez domácu obranu v šiestej minúte nebezpečne pálil hosťujúci Záhorský. O dve minúty neskôr sa skúšal presadiť Sucharda ale taktiež nepochodil. Ani nie minútu po tejto nebezpečnej akcii hostí sa po prihrávkach Jaška a Ernsta presadil Lisoň, dorážkou z bezprostednej blízkosti zvýšil už na 5:0 v prospech domácich. V nasledujúcich troch minútach sa hra prelievala zo strany na stranu bez výraznejších šancí. V dvanástej minúte pálil Kubinec čo bol posledný zákrok brankára hostí. Následne sa na oboch stranách brankári prestriedali. Koncom dvanástej minúty sa dostali do šance opäť domáci konkrétne Horský s Muchom v prečíslení dvoch proti jednému, prvý menovaný volil strelu a brankár hostí si prvý krát v zápase siahol na puk. V trinástej minúte sa dostal domáci Javorek do samostatného úniku brankára však neprekonal. O minútu neskôr obranca hostí nebezpečne nahodil puk smerom na bránku a po teči domáci brankár vykopol puk z bránkovej čiari. Po tomto úspešnom zákroku sa puk odrazil ku Kadrabovi, ktorý ušiel obrane ale zoči voči brankárovi nepochodil. Nasledovalo 5 minút nepresností kedy domáci pod dojmom vedenia výrazne poľavili. Minútu pred druhou prestávkou sa po kolotoči v útočnej tretine presadil domáci Kovačič. Na tabuli tak svietil stav 6:0 v prospech domácich.

3. Tretina

Hostia nastúpili do poslednej časti oveľa lepšie, tlačili sa pred domáceho brankára obrana ich však do výraznejších šancí nepustila. Až do piatej minúty sa hralo väčšinou v strednom pásme keď domáci iba vyčkávali na súperove akcie. V ôsmej minúte však zabral útok Jaško, Lisoň, Ernst a po sérií kombinácií v útočnej tretine dostali veľmi blízko, Ernst chrbtom k bránke našiel na slepo Jaška, ktorý vystrelil do takmer prázdnej bránky. Radosť domácim však pokazil brankár Levíc, ktorý predviedol zákrok večera. V jedenástej minúte po akcii Grona s Muchom pálil Horský spomedzi kruhov, trafil však iba masku. Domáci sa prebrali z útlmu a začali byť opäť nebezpeční. Najskôr pálil Lisoň, ale iba do stredu bránky. Po následnom buly v útočnej tretine sa po prihrávkach Hrušku a Ernsta, Lisoň nemýlil. Strelou ponad rameno brankárovi nedal žiadnu šancu. Spomínaný domáci útočník Lisoň sa blysol aj v obrane, keď v šestnástej minúte dokorčuľoval nádejné prečíslenie hostí. Až do poslednej minúty tempo hry opäť upadlo. Práve v poslednej minúte zápasu sa za svojou bránkou zmocnil puku Gron a spravil z hráčov hostí iba stojany. Krásnym zakončením jednou rukou vyzrel aj na brankára a tak sa odmenil za aktivitu v celom zápase. Pred záverečnou sirénou sa udiala ešte jedna zaujímavá akcia. Z nenápadného útoku Levíc sa predsa len hostia radovali. Po ukážkovej strele zápästím hosťujúceho Bališa domáci brankár nestihol zareagovať. Zápas skončil teda jasným víťazstvom domácich v pomere 8:1.