Prvý „ostrý“ ligový zápas čakal na klub HC Bratislava v domácom prostredí proti Hviezde Dolný Kubín. Zápas sa hral o 17:30 na zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v bratislavskom Ružinove.

1.Tretina

Do zápasu domáci nastúpili výborne a po sérii šancí sa presadili prvý krát na konci prvej minúty. Najskôr pálil Gron, Haring dorážal a sieť sa rozvlnila po dorážke Horského, ktorý si otvoril gólový účet. Do štvrtej minúty sa hralo väčšinou v strednom pásme a oba celky dobre bránili modrú čiaru. Na konci štvrtej minúty hostia faulovali a domáci si zahrali prvú početnú výhodu. V šiestej minúte sa dokázal presadiť Jastrabík po prihrávkach Horského a Rusnáka. O necelú minútu sa dostali do prečíslenia Gron s Haringom a po Gronovej krásnej prihrávke do prázdnej bránky Haring pohodlne zvýšil už na 3:0. V jedenástej minúte bol úspešný domáci Lisoň prihrávali Jaško a Hruška. V tej iste minúte zvýšil vedenie Kovačič a hostia si zobrali oddychový čas. Po tejto minúte tlak domácich opadol a hostia zlepšili pohyb. Tretina sa bez väčších šancí dohrala za stavu 5:0 pre domácich.

2.Tretina

V úvode druhej tretiny sa domáci dostali k presilovke ale nedokázali ju využiť. Často sa prerušovalo, žiadny celok sa nevedel dostať do tempa. Až v desiatej minúte pri vlastnom oslabení domáci prečíslili hosťujúcu obranu ale brankár mužstvo podržal. V trinástej minúte pálil nebezpečne kapitán Vintr, brankár ostal pozorný. O necelú minútu sa domáci opäť radovali, keď sa svojím druhým gólom presadil Kovačič. V pätnástej minúte sa pred bránkou hostí ocitol osamotený Ernst a z bezprostrednej blízkosti nedal brankárovi šancu. 7:0 hostia sa nevedeli dostať cez pozornú obranu domácich a brankára vyskúšali iba sporadicky. O zápase pravdepodobne rozhodla prvá polovica prvej tretiny, z ktorej sa hostia nedokázali otriasť. Predsa len sa hostia radovali v poslednej minúte druhej časti sa puk prekotúľal za domáceho brankára Neumanna.

3.Tretina

Domáci si udržiavali pohodlný náskok a akcie začali dostávať prívlastok exibičné, keď sa snažili prekombinovať až do prázdnej bránky. V štvrtej minúte sa presadil Gron prihrávali Horský a kapitán Vintr. O tri minúty sa presadil aktívny Horský  a na tabuli svietil hrozivý stav 9:1. Hostia úplne rezignovali, puky iba nastreľovali a odovzdávali súperovi. V 9 minúte sa presadil Rusnák a zvýšil aj tak postačujúci náskok. Domáci sa hokejom zabávali, rozohrávali bez tlaku súper iba vyčkával v strednom pásme. Hostia sa ešte raz dokázali presadiť spomedzi kruhou presnou strelou pod lapačku vystriedaného Páleša. Domáci s chuťou ďalej nebezpečne hrozili obrana hostí však dokázala nebezpečenstvo odvrátiť. V sedemnástej minúte hrali hostia presilovku ale Jaško sa hneď po návrate dostal do samostatného úniku po krásnej prihrávke Jastrabíka zvýšil na 11:2. Poslednú bodku dopísal opäť domáci obranca Klein keď sa presadil od modrej strelou bez prípravy.

Domáci vstúpili do nového ročníka veľmi úspešne a doslova rozstrieľali hostí z Dolného Kubína v pomere 12:2