Hráči HC Bratislava sa predstavili opäť na domácom ľade, tentoraz privítali hráčov Levíc. Hostia pricestovali v solídnej forme s cieľom potvrdiť dobré výsledky.

1. Tretina

Bratislavčania vstúpili do zápasu veľmi dobre a už v tretej minúte sa dokázal presadiť Veber, pre ktorého to bol prvý zápas v sezóne. Hostia sa otriasli a dostali sa k nebezpečnej strele, Neumann však predviedol spoľahlivý zákrok. V piatej minúte zakombinovala domáca produktívna dvojica Ernst, Lisoň, ktorý pálil tesne vedľa. Na konci siedmej minúty domáci odskočili na rozdiel dvoch gólov, po Horského strele dorážal Gron. Domáci prvý útok dokázal súpera zavrieť na dlhé chvíle v obrannej tretine, viacero šancí zlikvidoval brankár. V dvanástej minúte strieľal Lisoň, puk brankárovi iba vypadol a dorazil Hruška, 3:0. O necelú minútu sa po skrumáži pred bránkou hostí presadil Palkovič a o osude zápasu bolo viac menej rozhodnuté. Prvá tretina sa už iba dohrala, domáci iba kontrovali náskok a hostia sa neúspešne snažili dostať pred Neumanna.

2. Tretina

Domáci do druhej tretiny naskočili ešte lepšie ako do tej prvej a po necelej minúte zvýšil Gron na 5:0. Hra sa spomalila, hostia sa do nebezpečných streleckých pozícii nedokázali pretlačiť narážali na pozornú obranu. Domáci pohrozili na konci tretej minúty, do zaujímavej šance sa dostal Veber zvýšiť náskok sa mu však nepodarilo. V štvrtej minúte sa hostia dostali nebezpečne blízko, strelu z voleja efektívne lapačkou zastavil Neumann. V desiatej minúte ukázal Stanislav Gron prečo patril k najnebezpečnejším útočníkom v extralige a dokonal hetrik. Pred záverom prostrednej časti sa ešte do zakončenia dostal domáci Mucha a nemýlil sa, 7:0. Hráči Levíc sa nedokázali dostať do tempa, strácali puky vo vlastnom pásme a dávali domácim až príliš veľa priestoru.

3. Tretina

V poslednej časti domáci hru iba kontrolovali príliš sa do útočenia nehrnuli. V druhej minúte pálil Gron, ktorý bol pri chuti, bránku ale tesne minul. Hostia sa v štvrtej minúte dostali k presilovej hre a na jej konci sa predsa len dokázali presadiť po chybe domácich kozmeticky upravil Kiepeš. V rozmedzí ôsmej a desiatej minúty sa k slovu dostal opäť prvý útok domácich, najskôr pálil Horský po ďalšom tlaku zase tečoval Haring, puk skončil ale tesne vedľa. V trinástej minúte zvýšil na 8:1 domáci obranca Furdek z bezprostrednej blízkosti po „delovke“ Hrušku. V úplnom závere dopísal bodku za stretnutím svojim prvým zápisom obranca Čech, ktorý debutoval v drese HC Bratislava. Klub z hlavného mesta si tak opäť pripísal dôležité tri body do tabuľky. Najbližšie sa hráči predstavia na ľade Piešťan v sobotu 15. októbra v priamom súboji o prvé miesto v skupine západ.