HC Bratislava s prvou prehrou na domácom ľade, tri body si odviezli Dubničania

V utorok na Sviatok všetkých svätých  sa vedúci celok II. hokejovej ligy HC Bratislava opäť predstavil domácim fanúšikom. Na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu hokejisti z hlavného mesta privítali dobre disponovaného a húževnatého súpera z Dubnice nad Váhom.

8. kolo II. hokejovej ligy, 1.11.2016

HC Bratislava – MHK Dubnica nad Váhom 3:7 (1:2, 2:2, 0:3)

Góly a asistencie: 4.Veber (Mucha, Ščepko),  22. Kovačič (Ščepko, Neumann), 30. Lisoň (Gron) – 10 Baron (Lezo, Pavlikovský, 16.Brandis (Kiška, Jánoš), 21.Lezo (Hanták), 31. Kazda (Lezo, Hanták, 48. Jakúbek (Pavlikovský, Baron), 51. Jánoš (Brandis, Kotlárik), 53. Kiška (Pavlikovský, Trenčan)

Vylúčení: 9:6 celkovo, navyše Javorek (HCBA) 5+20 za faul lakťom, Lisoň (HCBA) osobný trest + trest do konca stretnutia, presilové hry: 2:2, oslabenia: 0:0, počet striel: 21:32

Rozhodovali: P.Jonák – Ľ.Kovalík, M.Poláčik.

HC Bratislava: Neumann, Vintr, Simon, Haring, Gron Lisoň, Ščepko, Klein, Javurek, Veber, Mucha, Hruška Furdek, Ernst, Rusnák, Kovačič, Jastrabík, Krajč, Kohút, Kadraba

MHK Dubnica nad Váhom: Krajča, Baron, Hrehuš, Jakúbek, Pavlikovský, Trenčan, Havier, Kotlárik, Kiška, Jánoš, Brandis, Chatrnúch, Mihula, Kazda, Lezo, Hanták, Švec, Vladimirov, Valach, Magula, Vakhrameev

Domáci hráči sa do súpera pustili nebojácne a od úvodu sa snažili o rýchly gól, ktorý by priniesol pokoj na ich hokejky. Od začiatku bolo medzi oboma tábormi cítiť rivalitu, výsledkom čoho boli vylúčenia na oboch stranách.  Už v druhej minúte si na lavicu hanby sadol hosťujúci Švec, ktorý pykal za podrazenie. O necelú minútu ho nasledoval skúsený Rastislav Pavlikovský za hákovanie a domáci tak získali ideálnu možnosť dostať sa do vedenia.  Ponúknutú šancu aj využili a v 4. minúte sa pri presilovke piatich proti trom  presadil ostrostrelec Roman Veber. Bratislavčania pokračovali v tlaku, ale svätyňu hostí strážil spoľahlivý Krajča, ktorý zneškodnil všetky rodiace sa šance domácich.

V rozpätí ôsmej a deviatej minúty išli na trestnú lavicu opory domácich Gron a Veber. Dubnica sa dostala pred  domáceho brankára, vytvorila si tlak a ideálnu presilovú hru zužitkoval na vyrovnanie Baron. Po vyrovnaní sa obe mužstvá zamerali na obranu a hrozili iba sporadicky. Keď sa zdalo, že mužstvá pôjdu do šatní za nerozhodného stavu,  domáci Simon fauloval protihráča, hostia zatlačili a v 16. minúte sa presadil Brandis, 1:2. Hráčov HC Bratislava to však vôbec nezlomilo a do stopercentnej šance na vyrovnanie sa dostal Haring, nedokázal však zasunúť puk do odkrytej brány.

Do druhého dejstva nastúpili hráči HC Bratislava s jasným cieľom – zvrátiť nepriaznivý stav. Svoje šance však nepremenili a tak zahrmelo na druhej strane. Do úniku sa dostala dvojica hostí Hanták a Lezo. Druhý menovaný nedal gólmanovi domácich šancu a šikovnou strelou do protipohybu zabezpečil hosťom dvojgólové vedenie 1:3. To zdravo naštartovalo domácich a Kovačič prekonal hosťujúceho brankára strelou z vrchu kruhov 2:3. Nabudení Bratislavčania začali hýriť pohybom a tlačili sa pred brankára hostí. Želané ovocie priniesla aktivita domácich  v 30. minúte. Na lavicu hanby si išiel sadnúť hosťujúci Baron. Skúsené duo Gron – Lisoň zakombinovali a Marek Lisoň vyrovnal na 3:3. Vyrovnanie bolo bezpochyby zaslúžené, avšak nerozhodný stav netrval ani minútu. Dobre hrajúci Lezo našiel ideálnou prihrávkou Hantáka, ten poslal puk Kazdovi, ktorý upravil na 3:4 v prospech hostí. Po tomto góle sa na ľade poriadne pritvrdilo a hráči si nič nedarovali. Jeden ostrý súboj striedal druhý a divákom sa hokej musel páčiť. V 31. minúte sa na trestnej lavici ocitol hosťujúci Kazda, no HC Bratislava napriek enormnému tlaku neskóroval. V 37. minúte domáce plány na vyrovnanie narušil Javorek, ktorý nešťastne zasiahol protihráča a za faul lakťom dostal päť minútový trest. Črtala sa tak ideálna možnosť pre hostí na skórovanie.

V záverečnej dvadsaťminútovke mali hokejisti z hlavného mesta neľahkú úlohu – neinkasovať pri presilovej hre hostí a so zápasom niečo urobiť. Hoci si domáci vytvorili enormný tlak a šancu vyrovnať mal Gron, nepodarilo sa. Práve naopak v 48. minúte skóroval hosťujúci Jakúbek a hostia opäť viedli o dva góly. O ďalšie tri minúty už bol rozdiel o tri góly, keď sa za hostí presadil veterán Jánoš a bolo 3:6. O ďalšie dve minúty zvyšoval už na 3:7 z pohľadu domácich Kiška.  Domáci ešte pykali desaťminútovým trestom Lisoňa za nešportové správanie, na výsledku sa to však neprejavilo. Líder tabuľky si tak pripísal prvú prehru na domácom ľade v aktuálnom ročníku a najbližšie sa predstaví na ľade Senice.

Autor: Matej Čalfa

Povedali po zápase:

Ján Pardavý, MHK Dubnica nad Váhom: „V doterajšom priebehu II. ligy to bol náš najlepší výkon. Hrali sme dobre v útočnom pásme a v obrannom veľmi obetavo. Nenechali sme sa zbytočne vylučovať a zvládli sme záverečnú tretinu – dali sme v nej  nejaké tie góly a zaslúžene vyhrali.“

Radim Vintr Obranca HC Bratislava. Súper sa dnes kvalitne pripravil. Bojovali sme, snažili sme sa to zvrátiť, ale nepodarilo sa nám to. Pevne verím, že budeme ďalej vyhrávať ako doteraz.