Vynikajúci Neumann a dvojgólový Kovačič zabezpečili HC Bratislava dva body

MŠK Hviezda Dolný Kubín – HC Bratislava   2:3 po sn. (2:1,0:1,0:1,0:0).

Hokejisti HC Bratislava v rámci 10. kola II. ligy vycestovali na ľad Dolného Kubína,  kde vo

vyrovnanom zápase zvíťazili 3:2. Ako zápas zhodnotili tréner HC Bratislava Roman Mega,

dvojgólový Ján Kovačič a brankár Vladimír Neumann?

Rozhodujúci nájazd premenil Roman Veber.

 

Roman Mega tréner HC Bratislava: „Zápas mal veľmi dobrú kvalitu. Po náročnej ceste sme sa tažko rozbiehali,  čo domáci využili a rýchlo viedli 2 : 0. Našťastie nás podržal brankár Neumann , ktorý za tohto stavu zneškodnil trestné strieľanie,  čo mužstvo nakoplo a začali sme mať postupne navrch. Potom sa nám podarilo vyrovnať, tretia tretina bola o tom, kto ako prvý spraví chybu, a keďže k chybe nedošlo,  zápas dospel do predĺženia a rozhodlo sa v samostatných nájazdoch.  Tie sme zvládli úspešne. Tešíme sa z víťazstva a musíme povedať, že Dolný Kubín bol vyrovnaný súper“. Na otázku čo chlapcom po rýchlo inkasovných góloch povedal, tréner Mega reagoval: „Chlapci presne vedia čo som im povedal, ale tieto slová nepatria na verejnosť (smiech).

Ján Kovačič HC Bratislava (autor dvoch gólov) : „ Prvý gól sme strelili pri presilovke o dvoch  hráčov. Postavili sme si vzorec, tak ako to cvičíme na tréningoch. Rozhýbali sme súperových brániacich hráčov,  dostal som dobrú prihrávku medzi kruhy od Dara Rusnáka, už som sa to iba snažil pohotovo vystreliť k vzdialenejšej tyčke a podarilo sa. Pri druhom góle sme prečíslili súpera 3 na 2. Muška (Lukáš Mucha) dobre zakončoval, brankár jeho strelu vyrazil, Muškovi sa podarilo zachytiť odrazený puk a posunul mi ho pred odkrytú bránku a mne už to stačilo trafiť. Cítili sme, že na súpera herne máme. Povedali sme si iba, aby sme trpezlivo hrali našu hru a vyvarovali sa zbytočných chýb a vylúčení“.

Vladimír Neumann (HC Bratislava):   „ Priznám sa,  že  som si nebol uplne istý, keďže som dostal dva rýchle góly, ale povedal som si, že teraz je načase chalanov podržať a snažil som sa na hráčov súpera vyhecovať . Som rád, že sa mi to podarilo. Na našich tréningoch sa nájazdom špeciálne nevenujem,  chodím na extra tréningy počas týždňa a tam si to skúšame s chalanmi a hráme súťaže proti sebe“, dodal na záver.

Najbližší súper bratislavského tímu je HC Dynamax 96 Nitra. Všetkých fanúšikov srdečne pozývame. Zápas sa odohrá 17.11.2016 na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurilu.

Autor: Matej Čalfa