Kto sa pýta, veľa sa dozvie s Jozefom Haringom

HC Bratislava pokračuje v predstavovaní svojich hráčov. V rubrike Kto sa pýta, veľa sa dozvie, sme priblížili ďalšiu osobnosť, pravého krídeľníka  Jozefa Haringa.

V úvode rozhovoru sme boli zvedaví na Jozefove začiatky. Pravý krídeľník odpovedal tak, ako väčšina hokejistov, stroho, ale vecne. “K hokeju ho doviedol otec.” A diváci určite potvrdia, že voľba pre hokej bola správna.

Pravý krídelník počas svojej kariéry pôsobil v Čechách a na Slovensku, kde obliekal dres ex účastníka Tipsport ligy z Piešťan. Ako si spomína na toto obdobie? “Na pôsobenie v Piešťanoch spomínam v dobrom, zažil som tam mnoho pekných hokejových zážitkov, úspechov, aj neúspechov. Počas môjho pôsobenia doma som sa v jednom tíme stretol aj s Richardom Lintnerom.  Môžem povedať, že je presne taký, ako ho poznajú hokejoví fanúšikovia a televízni diváci, stále usmiaty a plný historiek a zábavy.”

 Je známe, že náš hosť je rodákom  kúpeľného mesta Piešťany. Bolo by preto samozrejmé, že vo svojej hokejovej kariére bude pokračovať vo  svojom rodisku. Opak je však pravdou a on sa pre túto sezónu rozhodol hrať v dresoch klubu hlavného mesta. Prečo? “Pre pôsobenie v HC Bratislava som sa rozhodol, lebo klub má potenciál do budúcnosti.”

Okrem iného sme sa dotkli aj zázemia bratislavského klubu. “Zázemie v klube sa postupne buduje a ľudia, ktorí na tom pracujú, odvádzajú dobrú robotu.”

Keby ste sa našim čitateľom mali priblížiť, aký ste človek? “Na túto otázku mi je ťažko odpovedať, asi som introvert.”

HC Bratislava funguje pod taktovkou trénerského dua Antal a Mega. Ako túto dvojicu vníma tridsaťročný krídeľník? “Pod ich vedením sa mi hrá veľmi dobre. Oboch poznám dlhší čas a sú skúsení tréneri.”

Už zajtra privítame súpera z Nitry. V prvom zápase sme zvíťazili 9:1. Očakávate rovnako hladký priebeh aj v domácom prostredí? “Zápas v Nitre, ale nemal taký hladký priebeh ako ukazuje skóre. Každý zápas je iný, dúfam a verím, že sa nám opäť podarí zvíťaziť a potešiť divákov, ktorí nás prídu povzbudiť.”

Prečo by si teda fanúšikovia mali nájsť cestu na zápas a prísť podporiť HC Bratislava? “Hráčom sa hrá vždy lepšie, keď je  hľadisko plné a ľudia fandia. Okrem iného náš klub ponúka priaznivcom rôzne akcie a súťaže počas domácich zápasov.”

Na záver tohto rozhovoru sme sa dotkli aj blížiacich sa najkrajších sviatkov v roku. Ako a kde ich plánujete tráviť opora HC Bratislava? “Vianoce budem tráviť s manželkou a dcérkou doma. Tieto sviatky sú špecifické pre hokejistu tým, že počas nich má nielen tréningy, ale aj zápasy. Na šťastie, v druhej lige sa medzi sviatkami nehrá, tak si ich vychutnám ako bežný človek a už teraz sa teším na tradičné jedlá, ktoré patria k Vianociam.”

To bolo  v našej rubrike pre tento krát všetko, nezabudnite na deň 17.11., nielen, že je to sviatok študentov, ale je to aj deň zápasu HC Bratislava proti Nitre, takže sa vidíme na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu o 16,30 hod.

Autor : Matej Čalfa