Kto sa pýta, veľa sa dozvie s Andrejom Romanom

Dôležitou súčasťou dobre fungujúceho tímu je aj vedenie, o ktoré sa človek a hráči môžu oprieť. Takýmto človekom je v HC Bratislava spomínaný Andrej Roman, generálny manažér tohto klubu,  s ktorým sme sa porozprávali.

Ako vznikla myšlienka založenia HC Bratislava? „Myšlienka vznikla minulý rok, kedy sa na poslednú chvíľu do ligy neprihlásil dovtedy jediný bratislavský klub HC Petržalka. Chalani ale chceli hrať ďalej, oslovil ma Eduard Segíň s ponukou, či by som nešiel do  projektu založenia nového hokejového klubu. Nakoľko som bol vlastníkom občianskeho združenia, ktoré spĺňalo podmienky založenia klubu, rozhodol som sa na ponuku prikývnuť. Projekt bratislavského klubu ma veľmi nadchol a predovšetkým sme chceli udržať slovenský mužský hokej v Bratislave“.

Zaujímali sme sa aj o to, aké úskalia vznik hokejového klubu so sebou prináša. „Keďže sa klub zakladal doslova v hodine dvanástej a začiatok súťaže sa blížil, bolo treba urýchlene nájsť ľadovú plochu na tréningy a zápasy. Hoci to bolo dosť náročné, nakoniec sa nám to ako tak podarilo. Okrem toho sa nám podarilo dohodnúť na spolupráci s určitými partnermi, čo nám hlavne v začiatkoch veľmi pomohlo. Napriek tomu sme väčšinu sezóny zafinancovali spoločne s Edom Segíňom“.

V rozhovore sme sa Andreja pýtali aj na hodnotenie ligy jeho očami a okrem iného sme sa dozvedeli aj o cieľoch nového klubu. „V tejto lige je viacero kvalitných mužstiev, ktoré majú skúsených hráčov, no myslím si, že máme dobrý káder, skúsený tím, ktorý sa bude snažiť o to isté, ako ostatní. Našim cieľom je vyhrať druhú ligu“.

Prezradí nám generálny manažér, čo ho spája s hokejom? „Hokej milujem od malička, aj keď som hrával závodne futbal. Ako dieťa som strávil s kamarátmi hodiny na sídlisku s hokejkou v ruke. Ako dvadsať ročný som skončil s futbalom kvôli problémom s kolenami. Potom som sa začal venovať amatérskemu hokeju, či už na ľade, alebo neskôr organizovaním amatérskej hokejovej ligy, ktorá už funguje siedmy rok“.

Andrej v našom rozhovore nepribližoval len seba, ale aj ostatných ľudí , bez ktorých by to nešlo. Je potešujúce, že počet týchto ľudí neklesá, ale naopak, stále rastie. „Tých ľudí je viacero, momentálne je vo vedení päť ľudí a každý má na starosti svoje veci a tým sa venuje. Trénerské duo tvoria Imrich Antal a Roman Mega, ktorí sa perfektne dopĺňajú. Vedúcim mužstva je Jožko Dziaček, ten sa venuje štatistikám počas zápasu. Neodmysliteľnou súčasťou tímu je Jožko Pankúch, kustód a kondičný tréner v jednej osobe, stará sa o pohodlie chalanov a tiež o tréningy na suchu. Spomenúť musím aj Mateja Čalfu, ktorý sa venuje článkom a reportom zo zápasov (smiech).“

Potešujúcou správou nielen pre fanúšikov je rastúci počet mediálnych partnerov. Bratislavský klub spolupracuje s webovým portálom Sport24.sk.  V čom spočíva táto spolupráca? „Naša spolupráca spočíva v písaní článkov po zápasoch. Články sa následne uverejňujú na stránkach aj Sport24.sk.“ 

Ďalším mediálnym partnerom klubu je rádio Viva. Povedzte nám niečo o tejto spolupráci? „Spolupráca s rádiom Viva Metropol je viac menej čerstvá. Ide o propagáciu klubu, spoty vo vysielaní, ako aj o určitú formu reklamy na sociálnych sieťach. Je však možné, že v budúcnosti sa spolupráca s rádiom Viva Metropol rozšíri“.

Keďže sme sa takto pekne rozbehli, spýtali sme sa, na akú ďalšiu mediálnu spoluprácu sa môžeme tešiť. Získame ďalšieho mediálneho partnera ešte počas tejto sezóny? „Momentálne ďalšiu mediálnu spoluprácu nehľadáme, no ak by bola možnosť rozšíriť spoluprácu o mediálneho partnera z oblasti televízneho vysielania, radi by sme si k tomu sadli a prerokovali možnosti.“

Chlapci nezaháľajú ani mimo ľadu a ak to pôjde takýmto tempom, rozhodne sa hráči aj fanúšikovia majú na čo tešiť a slovenský hokej v Bratislave si opäť nájde stabilné miesto medzi hokejovou verejnosťou. Budeme radi, ak nám v napredovaní budete nielen držať palce, ale taktiež aj Vy priložíte ruku k dielu a stanete sa jedným z nás.

Autor : Matej Čalfa