Preview HK Spišská Nová Ves- HC Osmos Bratislava

Už dnes 15.9. 2017.1.hokejová liga pokračuje svojim druhým kolom. Nováčik HC Osmos Bratislava sa predstaví na východe republiky v Spišskej Novej Vsi. Do tohto ročnej súťaže obe mužstvá vstúpili víťazne.

Spišiaci zdolali na svojom ľade tím Nových Zámkov B  vysoko 9 : 2. Za domácich sa presadil dvojgólový  Ferleták.  A úvodný gól Spišskej Novej Vsi strelil Adamčík.

HC Osmos Bratislava sa v prvom kole stretol doma s HK 95 Považská Bystrica. Po víťazstve 4 : 2 si Osmos zapísal historicky prvé tri body do tabuľky. Premiérový gól zaznamenal Dušan Klučiar. 1300 divákov bolo dôkazom, že o ligový hokej v hlavnom meste je obrovský záujem a návšteva na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurilu  je jednoznačným prísľubom do ďalších súťažných zápasov.

Na koho sa môžu diváci v dnešnom zápase na Spiši tešiť? Z domáceho tábora je zaujímavou postavou Alexander Zekucia, ktorého si diváci môžu pamätať z tohtoročného Memoriálu Ivana Hlinku  v drese slovenskej reprezentácie do 18 rokov. Na strane Bratislavčanov sa diváci môžu tešiť na Miklíka, Klučiara, Muchu Podhradského, či Grona a výborne chytajúceho Mareka Srnca.  Na strane hostí po spišskonovoveskom ľade sa teda budú preháňať viaceré slovenské hokejové esá.

Trénerom Spišskej Novej Vsi je Jozef Škrak. Na striedačke hostí bude aj dnes Imrich Antal. Kto si ako prvý z dvoch tímov pripíše prvú prehru v sezóne? Pozri si to na vlastné oči!

HK Spišská Nová Ves – HC Osmos Bratislava už dnes o 17:00 hod. . Kto bude úspešnejší? Východ alebo západ?

A na záver, kto s kým v 2. kole ?

  • Trnava – Nové Zámky B (17.00 hod.)
  • Spišská Nová Ves – HC Bratislava (17.00 hod.)
  • Michalovce – Skalica (17.30 hod.)
  • Považská Bystrica – Topoľčany (18.00 hod.)
  • Prešov – Dubnica (18.00 hod.)

 

Autor:  Bc. Matej Čalfa