Príďte nás povzbudiť na zápasy. Odvďačíme sa Vám dobrými výkonmi, žiada Podhradský fanúšikov

Večery a dni sú čoraz chladnejšie, no HCB pokračuje v rýchlom tempe v súťažných zápasoch. Tentoraz sa s nami porozprávala opora zadných radov, svetobežník a milovník horúcej slepačej polievky Peter Podhradský

Peter, ako došlo k dohode s HC Osmos Bratislava? „K dohode prišlo v spolupráci s Imrom Antalom a Andrejom Romanom“.HCB je pomerne nový klub. Zišli sa v ňom správni ľudia? Aký je váš názor? „Zišli sa v ňom hlavne ľudia, ktorí majú chuť a elán robiť hokej. Mám na mysli vedenie a trénerský štáb. Dôležité na posunutie vpred sú hlavne financie „!!!

V obrane nastupuje po vašom boku mladík Jakub Ficel. Aká je spolupráca s ním a druhou formáciou? „Je to určite iné, ako keď hral so skúsenejšími chalanmi v prvej lajne. Je tu obrovský rozdiel v skúsenosti, ale na druhej strane, chalani majú príležitosť sa ukázať a ako sa hovorí, najlepší tréning je zápas“.

V HCB sa zišli aj skúsení starší hráči. Má toto zloženie podľa vás na to byť účastníkom Tipsport ligy v budúcej sezóne? „To by sa musel stať zázrak v podaní niekoho, kto by nalial potrebné financie na nákupy hráčov aspoň Tipsport ligového kalibru. Môj osobný názor je hlavne nemať veľké oči, byť realista. Byť účastníkom najvyššej súťaže je možné do piatich rokov“.

Počas vašej kariéry ste pôsobili v mnohých súťažiach a zahraničných kluboch v Nemecku, USA, Rusku, či Českej republike. Na ktoré z týchto pôsobísk spomínate najradšej a prečo ? „Určite človek spomína vždy najradšej na to, kde sa cítil dobre. U športovcov sú to aj miesta, kde sa darilo. Ja najradšej spomínam na posledný rok USA, potom to bolo Nemecko a KHL“.

Aká je podľa vás úroveň prvej hokejovej ligy? „V súťaží je veľa mladých chalanov, ktorí lietajú hore dole. Niekedy bez myšlienky, ale myslím si, že tak je to vo všetkých nižších súťažiach vo svete“.

Prečo tak veľa mladých hokejistov podľa vás radšej odchádza do zahraničia, namiesto toho aby ostali tu doma? „Lebo finančne sa im to viac oplatí , buďme realisti, hokej sa nedá hrať donekonečna,. Veková hranica je plus mínus 35 rokov, kde máte šancu zarobiť si ako hráč“.

Patríte medzi starších, ale skúsených hráčov. Ako dokáže vaše telo najlepšie zregenerovať? „Čím starší ste, tým väčšiu starostlivosť o telo potrebujete. Dobrá regenerácia trvá dlhšie ako u mladších. Samozrejme, starší hráč pozná telo lepšie. Aspoň u mňa sa teraz potvrdilo, že menej je niekedy viac. Dávky si treba naordinovať s rozumom“.

Kto má v kabíne najväčšie slovo a rovnako je najväčší zabávač a bordelár? „Ja sa cítim v mladom kolektíve super, pretože aspoň ja sa tak cítim mladším (smiech). Vždy som bol zástancom toho, aby si každý povedal svoj názor bez rozdielu“.

Aké je najobľúbenejšie jedlo Petra Podhradského? „Slepačia horúca polievka, môže byť aj každý deň. Samozrejme, dôležitá pri starších hráčoch je aj zdravšia strava, aby tí starší hráči neboli tučný ako hroch, (smiech). Samozrejme milujem rezeň!“

Odkaz pre fanúšikov HCB ? „Milí fanúšikovia, príďte na zápasy povzbudzujte nás a našou spätnou väzbou bude podávanie dobrých výkonov. Všetkých vás pozdravujem“. 

 

autor:  Bc.  Matej Čalfa

foto : Peter Hoffman