BRATISLAVA – Hokejový klub iClinic Bratislava CAPITALS bude hrať v sezóne 2020/2021 s ôsmimi hráčmi z uplynulej sezóny. Sú nimi brankár Peter Hamerlík, obrancovia Karol Sloboda (kapitán), Lukáš Bohunický a útočníci Tibor Varga, Dávid Buc, Michal Šalka, Denis Hudec a Róbert Varga.

„Týchto osem hráčov sa nám v minulej sezóne osvedčilo, podávali stabilné výkony, pričom prejavili aj vysoké morálno-vôľové vlastnosti. Tím do rakúskej nadnárodnej súťaže postupne budujeme a verím, že sa nam podarí vyskladať silné mužstvo, aj vzhľadom k tomu, že tamojšie kluby majú niekoľkonásobne vyššie rozpočty ako tímy v slovenskej Tipsport lige a majú množstvo kvalitných zahraničných hráčov. My chceme dať priestor presadiť sa v tejto kvalitnej súťaži hlavne slovenským hráčom s maximálne dvoma výnimkami,“ uviedol viceprezident a generálny riaditeľ Dušan Pašek.

Uvedení hráči boli v uplynulej sezóne oporami tímu v Slovenskej hokejovej lige. Brankár Hamerlík odchytal za CAPITALS 44 zápasov s priemerom 1,83 inkasovaného gólu na zápas. Kapitán Karol Sloboda bol najproduktívnejším slovenským obrancom a Tibor Varga bol najlepším strelcom tímu.

“Mužstvo máme už takmer vyskladané a môžem prezradiť, že na slovenské pomery pôjde o kvalitný tím,” uzavrel Pašek s tým, že nové posily predstaví klub hneď ako príde k povoleniu prestupov zo strany rakúskej ICE Hockey League. Tréningový proces za ľade začne mužstvo iClinic Bratislava CAPITALS 5. augusta na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.