Naši hráči si našli angažmá doma i v zahraničí

Aj ďalší hráči iClinic Bratislava Capitals sezónu dohrajú v nových kluboch. Na limitované hosťovanie sa dohodli, a nové angažmá našli vo fínskej či slovenskej lige.

Tyler Nanne a Sam Jardine zamierili z iClinic Bratislava Capitals do najvyššej fínskej súťaže. Dvadsaťpäťročný obranca sa dohodol na zmluve do konca sezóny s klubom Sport Vaasa. „Museli sme zareagovať, keďže početné zranenia ťažko zasiahli naše defenzívne rady. Nanne je skúsený obranca, ktorý dobre zapadne do tímu. Hral už v Európe, takže pozná hru na väčšom klzisku a rýchlo si osvojí náš herný štýl,“ uviedol pre klubový web Markus Jämsä, športový riaditeľ Vaasan Sport. Sam Jardine sa dohodol a podpísal zmluvu o hosťovaní s IFK Helsinki.

Tyler Nanne za iClinic Bratislava Capitals zatiaľ odohral 14 zápasov. Do štatistík si pripísal 6 bodov za 3 góly a 3 asistencie. Na novom pôsobisku odohral 3 zápasy a vyznamenal sa 1 bodom za asistenciu.
Sam Jardine za iClinic Bratislava Capitals zatiaľ odohral taktiež 14 zápasov, v ktorých získal 6 bodov. Strelil 2 góly a na 4 svojim spoluhráčom asistoval. Za IFK Helsinki odohral 3 zápasy.

Hoci iClinic Bratislava Capitals odohrali posledný zápas na začiatku novembra, hráči bez kontaktu s ľadovou plochou nezostali.

Klub im poskytol možnosť naďalej trénovať. „Vďaka tomu som z tréningového procesu až tak nevypadol.“ povedal Vladimír Vybiral. Vlado svoje pôsobenie našiel v klube Vlci Žilina, ktorí sa so
46-timi bodmi nachádzajú na čele tabuľky 1. ligy. Ďalším mladým útočníkom na súpiske Capitals Lukáš Škvarek svoje pôsobisko našiel v HC Modré Krídla Slovan.

Vladimír Vybiral za iClinic Bratislava Capitals zatiaľ odohral 8 zápasov. V novom mužstve Vlci ŽIlina odohral 2 zápasy, v ktorých sa mu podarilo bodovať dvoma asistenciami.
Lukáš Škvarek za iClinic Bratislava Capitals zatiaľ odohral 13 zápasov. Do štatistík si pripísal 3 body za gól a 2 asistencie. Za Modré Krídla už stihol taktiež bodovať, kedy v dvoch zápasoch prihral 2-krát na gól.

Všetkým hráčom srdečne ďakujeme za odvedenú prácu na ľade, prajeme úspešné pôsobenie v tímoch fínskej a slovenskej ligy a taktiež im želáme úspešné ukončenie sezóny.