Asistentom trénera Čadu v hokejovom klube iClinic Bratislava CAPITALS bude Ján Lipiansky

Asistentom trénera hokejového klubu iClinic Bratislava CAPITALS, ktorý bude hrať v budúcej sezóne v rakúskej nadnárodnej súťaži, sa stal Ján Lipiansky. Tento bývalý slovenský reprezentant a držiteľ troch majstrovských titulov v slovenskej najvyššej súťaži bude asistentom hlavného trénera Rostislava Čadu.

“Jano je Bratislavčan a človek, ktorý žije celý život hokejom. Verím, že spolu s pánom Čadom vytvorí silný tandem a dokážu spolu pripraviť a motivovať našich hráčov k tým najlepším výsledkom,” povedal viceprezident a generálny riaditeľ klubu Dušan Pašek ml.

Lipiansky hrával počas svojej kariéry vo viacerých slovenských a českých, ale aj európskych a zámorských kluboch. Naposledy pôsobil ako hlavný tréner reprezentačného tímu do 17 rokov. „Túto ponuku som prijal s radosťou, pretože byť asistentom pána trénera Čadu v kvalitnej zahraničnej súťaži je pre mňa veľkou výzvou. Verím, že našimi dobrými výkonmi zaujmeme všetkých Bratislavčanov, ktorí majú radi hokej,“ povedal Lipiansky.

Trénerom brankárov v klube iClinic Bratislava CAPITALS zostáva Roman Mega. Novým športovým manažérom klubu sa stane Rostislav Dočekal, ktorý má niekoľkoročné skúsenosti s rakúskou EBEL ligou v klube HC Orli Znojmo, či vo Spusu Vienna Capitals.