Capitals má za sebou úvodné zápasy: Získali sme tri body zo šiestich…
iClinic Bratislava Capitals odohral domáci dvojzápas proti Dornbirnu Bulldogs a ako prvého sme na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu privítali nováčika ICE Hockey League HC Pustertal. V úvodnom duely sa nám podarilo viesť o gól dvakrát, no napokon zásahy Dávida Buca a Denisa Hudeca na body nestačili. Tím z Brunecku totiž zvíťazil 3:2 po tretinách (1:0, 1:2,0:1), čo znamenalo, že štart do druhej sezóny v nadnárodnej súťaži nám podľa predstáv pred slušnou kulisou nevyšiel.
V druhom zápase sme privítali Dornbirn s o to väčšou chuťou. Súpera, ktorého veľmi dobre poznáme, sme zdolali 5:2 a výsledok vzájomných duelov sme tak skorigovali na 2:5. V sobotnom zápase sa za Caps postupne presadili  Tor Immo, Thomas Valkvae Olsen, Jamie Arniel (samostatný nájazd), Dávid Bondra a Boris Sádecký. V treťom kole sa predstavíme na ľade Innsbrucku už dnes (21.9.) o 21:15.
Peter Draisaitl: “S prvým duelom sme neboli úplne spokojní. Po zápase nebolo veľa času na dlhé premýšlanie, no hľadali sme na naše otázky herné odpovede. V druhom stretnutí sme tie odpovede dostali, no rovnako vieme, že je pred nami ešte veľa práce. Takže musíme byť dosť trpezliví, aby sme dosiahli na to, čo chceme. Innsbruck je rýchly súper, ktorý hrá agresívne. Vieme, že musíme hrať náš najlepší hokej, aby sme mohli rozmýšľať nad ziskom bodov”.
Boris Sádecký: “Prvý zápas nevyšiel podľa našich predstav. Bolo tam viac vecí, ktoré nám uchádzali a tie aj nakoniec rozhodli zápas. V sobotu to už bolo lepšie, držali sme puk viac na našich hokejkách a hrali sme náš systém s väčšou istotou. Stále musíme pracovať na našom systéme a verím, že budeme hrať ešte lepšie ako proti Dornbirnu.”
Dávid Buc: “Získali sme tri body zo šiestich, mohlo to byť samozrejme aj lepšie. To čo sme doma stratili chceme získať naspäť u súperov. Musíme zlepšiť defenzívu, zápasy vonku by sa mali hrať uvoľnenejšie”.