CAPS MÁ AMBÍCIU HRAŤ BUDÚCU SEZÓNU V ZAHRANIČNEJ LIGE

Tímu Bratislava Capitals sa nedávno naskytla príležitosť prihlásiť sa do nadnárodnej EBEL ligy, v ktorej pôsobia tímy z Rakúska, Česka, Talianska a Maďarska. Pre CAPS je to príležitosť, ktorá sa, ako sa hovorí, neodmieta, preto sa vedenie klubu rozhodlo, že má záujem v tejto zahraničnej lige pôsobiť. Slovenské seniorské kluby pôsobili v zahraničných ligách doteraz iba v 3 prípadoch (HC Slovan Bratislava a Lev Poprad v KHL a Nové Zámky v MOL lige) a my veríme, že CAPS sa podarí rozšíriť počet slovenských klubov pôsobiacich v ligách za hranicami SR. Avšak na to, aby sa mohol prístupový proces do tejto ligy začať, bolo v prvom rade potrebné získať súhlas Výkonného výboru SZĽH.

Výkonný výbor SZĽH dnes tieto ambície CAPS schválil a to už od sezóny 2020/2021. Pred nami je ešte dlhá cesta, pretože záujemcov zo strany európskych hokejových klubov o vstup do EBEL ligy je veľký a náš klub musí splniť ešte veľa administratívnych podmienok na to, aby mohol byť do ligy prijatý. Každopádne budeme pracovať na tom, aby sa tieto ambície podarilo naplniť.

Ak EBEL liga schváli účasť CAPS v sezóne 2020/2021, tak v prípade celkového víťazstva Capitals v play-off druhej najvyššej slovenskej súťaži, postúpi do Tipsportligy zdolaný finalista.

bratislava capitals v zahraničnej lige


Foto: svatostraka.com, @svatostraka