Caps má za sebou náročnú prípravu: Prehra v generálke môže paradoxne pomôcť

IClinic Bratislava Capitals má za sebou náročnú prípravu pred prvým zápasom v naddnárodnej ICE Hockey League, v ktorej sa slovenský zástupca predstaví už najbližší piatok 17.9.2021 o 19:15 proti nováčikovi súťaže tímu HC Pustertal Wölfe na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu (ceny vstupeniek na tento duel sú v špeciálnej hodnote 1€).

Vstupenky kupujte TU – https://www.ticketportal.sk/event/iClinic-Bratislava-Capitals-vs-HC-Pustertal

V rámci predsezónnych duelov Capitals jasne dokázali, že tím je pripravený sa pobiť o čo najlepšie umiestnenie v kvalitnej európskej súťaži. Demonštruje to výhra nad Slovanom Bratislava v očakávanom mestskom derby 5:0, triumf nad slovenským uradujúcim majstrom HKM Zvolen 5:4 a jasná výhra proti Košiciam na domácom ľade 5:0. Hráči Caps taktiež predviedli kvalitný výkon aj proti HK Nitra v zápase, v ktorom sme napokon prehrali 1:2.

Bola to jediná prehra so slovenským zástupcom v rámci predsezónnych duelov, ktorá sa pridala k dvom prehrám v náročných konfrontáciách s českými tímami HK Mountfield a Karlovy Vary. ,,Prípravu hodnotím pozitívne, v priebehu tých 6 týždňov sme urobili to čo sme mali. Teraz je to už len o tom doladiť hru a nastaviť presný systém na úvodný zápas sezóny,” konštatoval tréner tímu Peter Draisaitl. Podľa Samuela Baroša môže výsledkový neúspech v generálke paradoxne kabínu správne naladiť pred prvým duelom novej sezóny ICE Hockey League. ,,Poslednú prehru s Nitrou beriem naopak pozitívne, môže nám to pomôcť dať hlavy dokopy a vďaka tomu, možno lepšie odstránime posledné nedostatky a pripravíme sa na ligu v závere o to dôslednejšie,” poznamenal brankár tímu.

Výsledky zápasov iClinic Bratislava Capitals v príprave na sezónu 2021/2022:

  1. HC Slovan         – výhra  5:0
  2. Mountfield HK   – prehra 2:4
  3. Karlovy Vary     – prehra 2:5
  4. HKM Zvolen      – výhra   5:4
  5. HC Košice         – výhra   5:1
  6. HK Nitra           – prehra  1:2