Connor LaCouvee

iClinic Bratislava Capitals v krátkom rozhovore predstavuje nového brankára tímu- Connor LaCouvee!

Ako tráviš čas v rozmedzí medzi skončenou a novou sezónou?

Aktuálne som doma v Kanade. Pre Covid-19 som svoju rodinu ani kamarátov nevidel takmer rok. Trénujem a pripravujem sa na novú sezónu, pomaly sa chystám aj na ľad. 

Slovensko nie je na hokejovej mape pre teba neznámou krajinou. Máš nejakú špeciálnu spomienku?

Minulý rok som prvýkrát navštívil Európu. Slovensko je krásna krajina, osobne si najviac pamätám prehliadku Trenčianskeho hradu. Bolo to pre mňa zaujímavé učiť sa jazyk a spoznávať kultúru. 

Kedy si sa prvýkrát dozvedel o tíme iClinic Bratislava Capitals?

O tíme som sa dozvedel minulý rok. Za Capitals som chcel hrať už v čase, kedy nám v zámorí zastavili zmluvy. Navyše pôsobil v tíme môj dobrý kamarát Ryan Culkin, ten si chválil organizáciu aj ligu. 


Čo vieš o ICE HOCKEY LEAGUE?

Počul som iba dobré referencie na ligu. V lige pôsobí mnoho talentov, má silný marketing a je na vysokej profesionálnej úrovni.  Poznám pár trénerov, ktorí tam kedysi pôsobili a boli spokojní. 


Vybral si na dres číslo 40, čo sa skrýva za číslom?

Číslo 40 som mal skoro počas celej svojej kariéry. Páči sa mi to číslo a navyše ho obliekajú brankári ktorých mám rád. Napríklad číslo 40 nosí aj Tukka Rask. 

Ktoré doterajšie pôsobenie sa ti páčilo najviac?

Vybrať jeden tím si neviem. Main Mariners boli mojim prvým “pro” klubom a starali sa o mňa vynikajúco. Môj čas v Laval bol taktiež výborný, je to prvotriedny klub. HK Dukla Trenčín bol môj prvý klub v Európe, klub s dlhoročnou tradíciou a históriou. 

S akými ambíciami prichádzaš do tímu?

Mojou ambíciou na budúcu sezónu je vyhrať ligu! Počul som, že budeme mať silný tím a ja spravím všetko preto, aby som bol výborný spoluhráč a brankár. 

Bude ti v Bratislave robiť niekto spoločnosť?

Cez decembrovú prestávku ma príde navštíviť priateľka. Teším sa, že jej ukážem mesto

Neviem sa dočkať na novú sezónu!