Dávid Buc o začiatku sezóny: Cieľom je odštartovať dvoma výhrami! Potom sa zameriame na hru

Dávid Buc zbieral skúsenosti v mnohých slovenských i českých kluboch. Je skúseným reprezentantom, ktorý nosí kapitánske C-éčko právom. Je prirodzeným lídrom, ktorý navyše za Capitals nastúpil už v 96-tich súťažných dueloch a prípísal si celkovo 81 kanadských bodov. Kapitán prezradil ako vnímal predsezónnú prípravu Capitals. “Prípravu hodnotím pozitívne, odmakali sme si šesť týždňov od prvého dňa až do posledného. Myslím, že vo veciach, ktoré sme mali robiť, sme aj robili a napredovali sme v nich samozrejme ešte máme na čom pracovať. Tri štvrtiny kabíny sú noví hráči, takže je prirodzené, že nejakú tú chvíľu to potrvá, kým sa dostaneme do detailov, v zmysle čo chceme presne robiť. Myslím, že počas priebehu prípravy to bolo dobré až na zápas s Nitrou. Neviem či sme už hlavami neboli v sezóne a podvedome sme sa šetrili. No vieme, čo nám prinášalo ovocie a to sa pokúsime robiť od prvého zápasu.”

iClinic Bratislava Capitals odštartuje svoj druhý ročník v ICE Hockey League na domácom ľade. V prvom zápase v piatok 17.9.2021 privítame HC Pustertal (ceny vstupeniek – 1 €, kupujte TU – https://www.ticketportal.sk/event/iClinic-Bratislava-Capitals-vs-HC-Pustertal), v sobotu 18.9.2021 nás čaká duel proti Dornbirn Bulldogs rovnako na domácom Zimnom štadióne Ondreja Nepelu. “Pevne verím, že sa poučíme z minulého roku a jeho začiatku, kedy sme sa oťukávali. Máme doma dva zápasy a nakopneme sa správnym smerom. Určite budeme pozerať na výhry, dnes už nikoho nezaujíma len dobre predvedená hra. Prvé zápasy sa budeme sústrediť hlavne na to, aby sme ich zvládli víťazne a neskôr sa budeme pozerať na hru tímu. Určite sa ale budeme snažiť hrať dobre a vyhrať ako hrať zle a vyhrať,” povedal s úsmevom na tvári.

Kapitána sme sa pýtali aj jeho osobné predsezónne očakávania. “Podľa toho čo som sledoval, ťažko usudzovať silu tímov teraz. Okrem dvoch-troch tímov, ktoré majú rozpočet v iných číslach budú ostatní čakať na to, ako sa bude vyvíjať sezóna a podľa toho budú následne nastavovať svoje ciele.”