U lídra súťaže dráma až do konca

MOSER MEDICAL GRAZ99ERS – ICLINIC BRATISLAVA CAPITALS 5:4

Dnes druhá tesná prehra za sebou, tentokrát u lídra súťaže. V 5. minúte sme viedli 2:0, v 3. tretine sme vyrovnávali na 3:3 a v posledných sekundách sme v dvojnásobnej presilovke mohli vyrovnať. 

GRAZ – Hokejisti Clinic Bratislava Capitals prehrali v piatkovom dohrávanom zápase 8. kola medzinárodnej IHL na ľade rakúskeho Moser Medical Graz 99ers 3:5. Zverenci trénera Rostislava Čadu ťahali za kratší koniec druhýkrát za sebou, v stredu prehrali na ľade Hydro Fehérvár AV 19 2:3 po nájazdoch.

Capitals mali výborný vstup a po 177 sekundách viedli 2:0, keď v priebehu jednej minúty skórovali Lapšanský a Hults. Domáci však zareagovali bleskovo, v 7. minúte už bolo vyrovnané 2:2. V druhej tretine padol len jeden gól, dve sekundy pred sirénou poslal Graz prvýkrát v zápase do vedenia MacKay. V úvode tretej časti vyrovnal Bezák, ale z víťazstva sa napokon Graz tešil a upevnil si vedúcu pozíciu v lige. Na 5:3 upravil druhým gólom v zápase MacKay, hostia už iba znížili v 59. minúte po presilovkovom góle Bubelu.

Moser Medical Graz 99ers – iClinic Bratislava Capitals 5:4 (2:2, 1:0, 2:2)

Góly: 6. Cameranesi (Alsing, Altmann), 7. Fejes (Grafenthin, Rasmussen), 40. MacKay (Cameranesi, Porsberger), 45. Grafenthin (Kirchschläger), 54. MacKay (Porsberger) – 2. Lapšanský (Romančík, Buc), 3. Hults (Šedivý), 43. Bezák (Hudec), 59. Bubela (Šedivý, Sloboda). Rozhodovali: Siegel, Smetana – Bärnthaler, Gatol, vylúčení 7:6 na 2 min., presilovky 1:2, oslabenia 0:0.

Graz: Rodrigue – Alsing, Altmann, Moderer, Kirchschläger, Dodero, Lindner, Pfeffer – Ograjensek, Oleksuk, Setzinger – Grafenthin, Rasmussen, Fejes – MacKay, Cameranesi, Porsberger – Egger, Krainz, Alagic

Capitals: Hamerlík – Sloboda, Bohunický, Šedivý, Guimond, Romančík, Finn – Miklík, Bubela, Ahl – Higgs, Hults, Čajkovič – Varga, Buc, Lapšanský – Faith, Hudec, Bezák – Lipiansky

(tasr)