iClinic Bratislava Capitals sa vrátili z talianskeho Bolzana bez bodu

Náš klub odohral v Bolzane dva ťažké zápasy, pričom najmä ten druhý prehral veľmi smolne, keď ešte niekoľko minút pred koncom viedol 5:3.

Hokejisti iClinic BratislavaCapitals utrpeli v nadnárodnej Ice Hockey League (IHL) piatu a šiestu prehru.

V utorkovej dohrávke 1. kola podľahli talianskemu tímu HC Bolzano 0:4. Aj keď Capitals boli v zápise uvedení ako domáci tím, zápas sa hral v Bolzane. Ďalší duel na ľade talianskeho klubu odohrajú v stredu opäť o 20:15.

Zverenci trénera Rostislava Čadu klesli v tabuľke so ziskom 11 bodov na deviate miesto. Bolzano ich preskočilo a patrí mu s 13 bodmi piata pozícia.

Po trochu opatrnom úvode sa Capitals mohli ujať vedenia v 6. min, keď sa dostali do rýchleho prečíslenia 2 na 1, no Miklík s Ahlom nedokázali nádejnú situáciu zakončiť. Potom Bolzano zvýšilo obrátky a Bratislavčanov musel viackrát podržať brankár Baroš.

V 12. minúte však už ani on nestačil na pohotovú dorážku Gazleyho po strele Trivellata – 0:1. Capitals sa potom dostávali do koncovky len ojedinele, na konci prvej tretiny vychytal Vargu brankár Irving.

V ďalšom priebehu diktoval tempo taliansky tím, Capitals nedokázali jeho útoky účinne brzdiť. V 27. min poslal Bolzano do dvojgólového vedenia Trivellato a následne zvýšil v presilovke Alberga už na 3:0.

Zverenci Rostislava Čadu dostali šancu vrátiť sa do zápasu na začiatku tretieho dejstva, no dve ponúknuté presilovky za sebou nevyužili. V závere už nedokázali vpredu nič vymyslieť. Naopak, Baroša ešte prekonal v početnej výhode Bernard a spečatil skóre na konečných 4:0.

Ice Hockey League – dohrávka 1. kola:

iClinic Bratislava Capitals – HC Bolzano 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Góly: 12. Gazley (Trivellato, Findlay), 27. Trivellato (Bardaro, Di Perna), 31. Alberga (Robertson, Miceli), 56. Bernard (Plastino, Gazley).

Rozhodovali: Rohatsch, Virta – Basso, Pardatscher

Vylúčení: 7:5 na 2 min., navyše Guimond 10 min osobný trest – Frank 5 min + DKZ za napadnutie zozadu

Presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, hralo sa v Bolzane.

Bratislava Capitals: Baroš – Sloboda, Bohunický, Šedivý, Guimond, Romančík, Finn, Chovan – Miklík, Bubela, Ahl – Higgs, Hults, Čajkovič – T. Varga, Buc, Lapšanský – Faith, Hudec, Bezák – Lipiansky.

HC Bolzano: Irving – Plastino, Robertson, Youds, Fournier, DiPerna, Trivellato, Gios, Pitschieler – Insam, Alberga, Halmo – Bardaro, Catenacci, Giliati – Miceli, Bernard, Frank – Gazley, Findlay, Deluca

V stredajšom zápase 14. kola sme podľahli talianskemu tímu HC Bolzano tesne 5:6.

Zverenci trénera Rostislava Čadu figurujú v tabuľke so ziskom 11 bodov na deviatom mieste. Bolzanu patrí so 16 bodmi piata pozícia.

Od úvodu sa hralo v dobrom tempe a puk lietal zo strany na stranu, no chýbali vyložené šance. Tie si ako prví vypracovali hostia a v 11. minúte sa aj ujali vedenia, keď využil presilovku Hults. O dve minúty neskôr viedol bratislavský tím už 2:0. Domáci brankár Irving nepokryl puk po strele Hudeca, dostal sa k nemu Faithovi a zasunul ho do siete. Bolzano odpovedalo o ďalšie dve minúty zásahom Bernarda, ktorý mohol potom pri oslabení aj vyrovnať, no Hamerlík podržal svojich spoluhráčov. Do druhého dejstva vstúpili výborne domáci hráči a za 129 sekúnd otočili skóre. Najprv sa z dorážky presadil Halma a v bránke skončila so šťastím aj strieľaná prihrávka Di Pernu – 3:2. Bratislavčanom sa podarilo vyrovnať po polhodine hry, keď sa v početnej výhode ujala presná strela Čajkoviča. V ďalších minútach si oba tímy vypracovali viacero príležitostí, no vrece s gólmi sa roztrhlo až v záverečnej desaťminútovke. Capitals išli po presilovkových zásahoch Finna a Miklíka v 50. a 52. minúte do vedenia 5:3, no nedokázali ho udržať a nakoniec prehrali. Domáci totiž za tri minúty otočili na 6:5 vďaka gólom Robertsona, Gazleyho a Plastina.

Ice Hockey League – 14. kolo:

HC Bolzano – iClinic Bratislava 6:5 (1:2, 2:1, 3:2)

Góly: 15. Bernard (Youds, Fournier), 22. Halmo (Robertson, Alberga), 23. Di Perna (Miceli, Frank), 53. Robertson (Findlay, Deluca), 55. Gazley (Halmo, Giliati), 56. Plastino (Gazley, Findlay) – 11. Hults (Guimond, Čajkovič), 13. Faith (Hudec, Varga), 30. Čajkovič (Guimond, Hults), 50. Finn (Lapšanský, Buc), 52. Miklík (Ahl, Buc). Rozhodovali: Bulovec, Piragič – Pardatscher, Rigoni, vylúčení: 8:4 na 2 min, presilovky: 2:4, oslabenia: 0:0.

HC Bolzano: Irving – Plastino, Robertson, Youds, Fournier, DiPerna, Trivellato, Gios, Frigo – Miceli, Bernard, Frank – Gazley, Findlay, Deluca – Bardaro, Catenacci, Giliati – Insam, Alberga, Halmo

Bratislava Capitals: Hamerlík – Šedivý, Finn, Chovan, Guimond, Bohunický, Romančík – Lapšanský, Bubela, Miklík – Ahl, Hults, Čajkovič – T. Varga, Buc, Higgs – Faith, Hudec, Bezák – Lipiansky