Posila Nikolai Zherdev

BRATISLAVA – Pre novú sezónu v ICE HOCKEY LEAGUE získal iClinic Bratislava Capitals skúsenú posilu! Do tímu prichádza dvojnásobný majster sveta Nikolaj Zherdev!

36-ročný Zherdev bol draftovaný v roku 2003 v 1. kole ako 4. hráč tímom Colombus Blue Jackets. Vo svojej premiérovej sezóne v NHL za Blue Jackets strelil v 57 zápasoch 13 gólov a pridal 21 gólových asistencií. Skúsený útočník Zherdev má na konte cez 421 zápasov v NHL a 358 v KHL. Svoj talent ukázal aj v reprezentácii Ruska, s ktorou získal titul majstra sveta v rokoch 2009 a 2012. Fanúšikovia slovenského hokeja si pamätajú, že vo finále MS 2012 narazilo práve Rusko na reprezentáciu Slovenska.

“Nikolaj bol jedným z najväčších ruských talentov svojej doby. Je hladný po kvalitnom hokeji a motivovaný hrať na vysokej úrovni. My ho berieme, ako hráča, ktorý by mal byť rozdielový. Nikolajovi dáme šancu a už bude iba na ňom, či v prípravnom období presvedčí klub o tom, že zvládne rolu, ktorú od neho očakávame.” povedal viceprezident klubu Dušan Pašek.