Posily do defenzívy!

BRATISLAVA – V novej sezóne ICE HOCKEY LEAGUE budú hráčmi klubu iClinic Bratislava Capitals obrancovia Erik Rajnoha, Vojtech Zeleňák a Oliver Fatul.

“Jedná sa vo všetkých prípadoch o mladých obrancov, ktorým chceme dať šancu sa u nás presadiť a ktorí nie sú počítaní do tzv. bodového systému v ICEHL. Erik Rajnoha je zaujímavý typ obrancu u ktorého vidíme potenciál rastu, Vojta Zeleňáka poznajú tréneri z bývalého pôsobenia, mal veľké zdravotné problémy, ktoré ho v minulej sezóne limitovali a veríme v jeho reštart. Oliver Fatul je potenciálnym adeptom na juniorský šampionát a zúčastnil sa aj posledného kempu SR20, čo potvrdzuje, že chceme mať v kádri mládežníckych reprezentantov, ktorí majú perspektívu.” povedal viceprezident klubu Dušan Pašek.

22-ročný Rajnoha je odchovancom HK Dukla Trenčín, za ktorý nastupoval v juniorskej súťaži a neskôr v sezóne 2019-2020 za seniorov. Vyskúšal si pôsobenie aj v zahraničí, v tíme Södertälje, Asplöven HC a Vänersborgs HC získal cenné hokejové skúsenosti. Do tímu iClinic Bratislava Capitals prichádza z HK Dukla Trenčín.

23-ročný Zeleňák je odchovancom HC Košice z ktorého zamieril v roku 2012 do Českého HC Přerov. Z Přerova si Zeleňáka vybral juniorský tím HC Sparta Praha kde pôsobil do sezóny 2016-2017. Zeleňák si zahral extraligu seniorov za HKM Zvolen, HC Košice, HK Dukla Michalovce a HK Dukla Trenčín. Navyše sa jedná o bývalého mládežníckeho reprezentanta ktorý hral na juniorských majstrovstvách sveta do 20 rokov.

18-ročný Fatul je odchovancom MHK Dubnica z ktorého zamieril v roku 2016 do Švédska. V krajine tre-kronor pôsobil v juniorských tímov Malmö Redhawks a IK Oskarshamn. V sezóne 2019-2020 si vyskúšal extraligu za HKM Zvolen a Fínsku SM-Liiga za Tappara U18 a U20, v poslednej sezóne pôsobil v drese vlkov zo Žiliny.