Predstavujeme kompletný hráčsky a realizačný tím pre sezónu 2020/2021

HRÁČI
Hokejový klub iClinic Bratislava CAPITALS bude hrať v sezóne 2020/2021 s ôsmimi hráčmi z uplynulej sezóny. Sú nimi brankár Peter Hamerlík, obrancovia Karol Sloboda (kapitán), Lukáš Bohunický a útočníci Tibor Varga, Dávid Buc, Michal Šalka, Denis Hudec a Róbert Varga.
„Týchto osem hráčov sa nám v minulej sezóne osvedčilo, pretože podávali dobré a stabilné výkony. Tím do rakúskej nadnárodnej súťaže budujeme s veľkou precíznosťou, pretože tamojšie kluby majú niekoľkonásobne vyššie rozpočty ako tímy v slovenskej Tipsport lige a majú množstvo kvalitných zahraničných hráčov,“ uviedol viceprezident a generálny riaditeľ klubu Dušan Pašek. Uvedení hráči boli v uplynulej sezóne oporami tímu v Slovenskej hokejovej lige. Brankár Hamerlík odchytal za CAPITALS 44 zápasov s priemerom 1,83 inkasovaného gólu na zápas.

Novou posilou do brány je Samuel Baroš. Baroš je 26-ročný brankár, ktorý chytával za mládežnícke reprezentačné výbery, naposledy pôsobil vo fínskom klube Hermes. „Samo je stale ešte mladý a talentovaný brankár, ktorý sa bude vhodne dopĺňať so skúseným Hamerlíkom. V náročnej súťaži, ako je ICE Hockey League, potrebuje každý tím dvoch kvalitných a vyrovnaných brankárov, akými títo dvaja gĺmani určite sú,“ skonštatoval Pašek. Tretím brankárom bude 17-ročný Tomáš Pientka, ktorý doteraz pôsobil v mládežníckych tímoch v USA.

V obrane budú okrem kapitána Slobodu a Bohunického pôsobiť aj Martin Nemčík, Martin Chovan, Eduard Šedivý a Ladislav Romančík.
Nemčík je 28-ročný obranca so zámorskými skúsenosťami a tiež so skúsenosťou z rakúskej nadnárodnej súťaže ICE Hockey League, vtedy známej pod názvom EBEL. Chovan je skúsený 33-ročný zadák, ktorý bol v posledných sezónach aj pravidelným účastníkom reprezentačného výberu, pričom hrával naposledy za HK Poprad. Šedivý má 28 rokov a tiež má reprezentačné skúsenosti – v slovenskom drese odohral 26 zápasov, naposledy obliekal dres HC Slovan Bratislava. Romančík je 24-ročný obranca, ktorý má rovnako reprezentačné skúsenosti z juniorských aj seniorských výberov.

V útoku sa okrem vyššie spomenutých hráčov T. Vargu, Buca, Šalku, Hudeca a R. Vargu predstavia aj Michel Miklík, Adam Lapšanský, Jakub Suja, Miloš Bubela, Adam Bezák a dve zahraničné posily Kanaďan Brock Higgs a Poliak Damian Kapica. Miklík je skúsený 38-ročný útočník, ktorý má bohaté skúsenosti z reprezentácie aj z KHL. Lapšanský je 30-ročné ľavé krídlo, má skúsenosti s českým aj nemeckým hokejom, naposledy hral za HK Poprad. Suja má 31 rokov, v roku 2017 reprezentoval Slovensko na Majstrovstvách sveta a ostatných 5 sezón pôsobil v HC Košice. Bubela je 27-ročný útočník, účastník Zimných olympijských hier v roku 2018, ktorý okrem Banskej Bystrice hrával napríklad aj v českej najvyššej súťaži za klub HC Dynamo Pardubice. Bezák je 31-ročný útočník, ktorý pôsobil vo viacerých zahraničných súťažiach, naposledy v klube Heerenveen Flyers. Faith oslávil minulý týždeň iba 18 rokov, pôsobí v mládežníckych reprezentačných mužstvách a v ostatnej sezóne pôsobil v HC Košice. Higgs je 28-ročný center, ktorý hrával v zámorských súťažiach a má skúsenosti aj rakúskou EBEL ligou. Kapica je 28-ročné pravé krídlo, poľský reprezentant a jeden z najlepších hráčov poľskej ligy, ostatných 5 rokov hrával za klub Cracovia Krakow.

TRÉNERI
Hokejovú klub iClinic Bratislava CAPITALS povedie v sezóne 2020/2021 ako hlavný tréner Rostislav Čada. Čada bude prvým trénerom tohto klubu po vstupe do rakúskej nadnárodnej súťaže. „Hlavný dôvod, prečo som prijal ponuku trénovať iClinic Bratislava CAPITALS bol, že som ju dostal od Dušana Pašeka, ktorého poznám ako hráča a poznám aj jeho charakterové a profesionálne hodnoty. Vízia, ktorú má hokejový klub iClinic Bratislava CAPITALS ma zaujala a presvedčila prijať jeho ponuku,“ povedal Čada. Ambíciou nováčika v rakúskej nadnárodnej súťaži je podľa neho postup do play-off a dobrými výkonmi pritiahnuť divákov na štadión Ondreja Nepelu.

Trénerom brankárov v klube iClinic Bratislava CAPITALS zostáva Roman Mega. Novým športovým manažérom klubu sa stane Rostislav Dočekal, ktorý má niekoľkoročné skúsenosti s rakúskou EBEL ligou v klube HC Orli Znojmo, či vo Spusu Vienna Capitals.

Hokejový klub iClinic Bratislava CAPITALS bude v nasledujúcej sezóne hrať v rakúskej nadnárodnej súťaži ICE Hockey League. Súťaž sa začína 25. septembra.

(Fotografie všetkých členov realizačného tímu a hráčov nájdete tu.)