Preview Orli Znojmo

Prvé československé derby medzi Orli Znojmo a iClinic Bratislava Capitals sa uskutoční už zajtra o 18:30. Horúci ľad v Nevoga aréne bude mať špecifickú chuť pre Filipa Ahla, Jakuba Kövera či Ryana Culkina. Všetci traja totiž v minulej sezóne pôsobili v drese Capitals! Medzičasom sa Culkin vypracoval na lídra v obrane a jeho spoluhráč Ahl je druhý naj-produktívnejší hráč nášho súpera. Pozor si budeme musieť dať aj na Anthonyho Lucianiho, ten dokázal v 6. zápasoch streliť až 5. gólov!

Tím iClinic Bratislava Capitals pôjde do zápasu oslabený o viacero kľúčových mužov. Z hráčov nebudú k dispozícii líder tímovej produktivity, osembodový Marc-Olivier Roy. Rovnako tak najlepší nahrávač Nikolaj Žerdev, mladík Michal Mrázik či skúsený obranca Brett Carson. V zápase bude absentovať aj hlavný tréner Peter Draisaitl. Na striedačke Capitals ho zastúpi viceprezident klubu Dušan Pašek.

Pod absenciu opôr a trénera tímu sa podpísal koronavírus, pre ktorý musel klub presunúť dva domáce zápasy s Villachom a Bolzanom.

„Všetci, ktorí absentujú sú v poriadku, bez komplikácií a v najbližších dňoch im karanténa končí. Je to síce nepríjemná situácia, ale na nič sa nebudeme vyhovárať. Znojmo má  dobré výsledky a kvalitný káder, ale my ideme bojovať a urobiť všetko pre úspech v historicky prvom Česko-Slovenskom derby v ICE Hockey League.“ konštatoval Pašek.

Výsledky Orli Znojmo posledných troch zápasov prezentujú výraznú útočnú silu nášho súpera.

HC Bolzano – Orli Znojmo 5:4
Orli Znojmo – spusu Vienna Capitals 5:4
Orli Znojmo – EC-KAC 6:0