Vedenie ICEHL rozhodlo o žiadosti iClinic Bratislava Capitals

Vedenie ICE Hockey League v utorok schválilo žiadosť nášho klubu iClinic Bratislava Capitals o prerušenie účasti v ďalších zápasoch sezóny. iClinic Bratislava Capitals už nebude figurovať v tabuľke a poradie v nej sa bude odteraz počítať na základe bodového priemeru.

Doterajšie výsledky nášho tímu, ktorý pred tragickými udalosťami odohral štrnásť zápasov, zostanú v platnosti. Capitals nazbierali dvadsať bodov a patrila nám desiata priečka v štrnásťčlennej tabuľke. Pravidlá ICEHL nemysleli na prerušenie účasti mužstva počas sezóny, o ďalšom postupe preto musela rozhodnúť špeciálne zložená komisia.

„Po dlhej a detailnej diskusii našťastie špeciálna komisia dospela k jednohlasnému rozhodnutiu. Vďaka nemu kluby neprídu o žiadne body, ktoré si vybojovali férovou športovou cestou. Z nášho pohľadu ide o najspravodlivejšie rozhodnutie pre všetkých hráčov a pre všetky tímy, aj keď nie je najjednoduchšie. Systém bodového priemeru nám zároveň umožňuje flexibilne a pohotovo reagovať na akékoľvek prípadné rušenia zápasov z dôvodu pandémie,“ povedal riaditeľ ligy Jochen Pildner-Steinburg na oficiálnom webe ICE Hockey League.

„Žiadosť sme akceptovali s pochopením, no veľkým zármutkom,“ uviedla ICE Hockey League v stanovisku.