Z Fehérváru bez bodového zisku

FEHÉRVÁR. Hokejisti iClinic Bratislava Capitals prehrali v utorňajšom zápase 33. kola nadnárodnej IHL na ľade Fehérvár AV19 2:5.
V drese hostí odchytal celý duel slovenský brankár Jaroslav Janus.
Hráči slovenského zástupcu boli v zápise uvedení ako domáci,dôvodom bola logistická zmena miesta zápasu. Zverencom trénera Petra Draisaitla patrí v tabuľke deviata priečka so ziskom 32 bodov.

Bratislavčania darovali súperovi hneď v úvode stretnutia presilovú hru a ten ju dokázal premeniť na vedúci gól v 4. minúte, keď sa presadil Erdely.

V 9. minúte vyrovnal po Čajkovičovej prihrávke Guimond, no Fehérvár viedol opäť už o 22 sekúnd. Skóroval Sarpatki, ktorý v 20. minúte svojím druhým gólom upravil na 3:1.
Capitals mali zlý vstup aj do druhého dejstva, súperom dovolili prečíslenie 2 na 1, ktoré premenil na štvrtý gól Erdely.

V nasledujúcom priebehu si oba tímy vypracovali viacero šancí, no gól priniesla až akcia Capitals z 52. minúty. Po ďalšej Čajkovičovej prihrávke sa presadil Bubela.

iClinic Bratislava Capitals to v závere skúsili bez brankára, no inkasovali z hokejky Kuralta.

Zostavy: iClinic Bratislava Capitals: Coreau – Culkin, Guimond, Finn, Šedivý, Ďurkech, Bohunický, Boldižár – Hudec, Hults, Ahl – Miklík, Bubela, Čajkovič – Fortier, Higgs, Lapšanský – Bezák, Buc, Šalak – Lipiansky

Fehérvár AV19: Janus – Campbell, Stipsicz, Caruso, B. Szabo, Horváth, Geiger – Kuralt, Hari, Hargrove – Petan, Bartalis, Erdely – Szita, Kahkonen, Mihaly – Sarpatki, Kovacs

Najbližšie sa predstavíme 8.1.2021 na ľade Red Bull Salzburg, začiatok zápasu je o 16:30.