Black Wings 1992 – iClinic Bratislava Capitals

Started on 16. October 2020
Hokejisti iClinic Bratislava Capitals dnes nadviazali na víťazstvo z Innsbrucku a vyhrali aj v Linzi proti miestnym Steinbach Black Wings 1992 suverénne 5:2! Podarilo sa to aj napriek absencii troch výborných hráčov (Higgs, Čajkovič, Bubela) a hlavného trénera Rostislava Čadu, ktorého dnes na lavičke zastúpil viceprezident a generálny riaditeľ Dušan Pašek.
Capitals odohrali prvé stretnutie po dvoch týždňoch, keď museli odložiť sobotný domáci zápas s Dornbirnom pre ochorenie COVID-19 v tíme. Predtým hrali 6. októbra v Innsbrucku, kde vyhrali 3:2 po nájazdoch.

EHC Black Wings Linz – iClinic Bratislava Capitals 2:5 (1:0, 0:2, 1:3)

Góly: 13. Kristler (Umicevic, Lebler), 59. Gaffal – 23. Bohunický (Miklík), 25. Hults (Lapšanský), 44. Ahl (Sloboda, Bohunický), 46. Suja (Sloboda, Ahl), 48. Lapšanský. Rozhodovali: Durchner, Siegel – Bedynek, Seewald (všetci Rak.), vylúčení: 5:4 na 2 min, presilovky: 2:3, oslabenia: 0:0, 950 divákov.

Linz: Gračnar – Beaudoin, Piche, Dorion, Kragl, Nielsen, Tikkinen, Mitsch, Matzka – Leiler, Gaffal, Kristler – Umicevic, Brucker, Lebler – Lahoda, Pelletier, Kozek – Freunschlag, Pusnik, Bretschneider
iClinic Bratislava Capitals: Baroš – Bohunický, Sloboda, Guimond, Chovan, Šedivý, Romančík, Boldižár – Ahl, Hults, Miklík – T. Varga, Suja, Lapšanský – Faith, Buc, Bezák – Lipiansky, Hudec, Šalka – Šalka

Lepšie vstúpili do zápasu domáci, v 12. minúte išiel na trestnú lavicu Hudec a Linz jeho vylúčenie potrestal. Po devätnástich sekundách otvoril skóre Umicevic. V úvodnej tretine mali početnú výhodu aj Bratislavčania, ale bez želaného efektu. Slovákom však patrila druhá tretina. Najprv v 23. sekunde vyrovnal v presilovke Miklík, o 135 sekúnd neskôr naklonil misky váh na stranu hostí Lapšanský. Na ďalšie góly si museli fanúšikovia počkať až do záverečného dejstva. To opäť vyšlo lepšie Capitals. Hneď v úvode putovali na trestnú lavicu Lahoda s Pusnik, ktorý dostal za hru vysokou hokejkou 2+2 minúty. Bratislavčania expresne využili hru 5 na 3, keď pridal tretí zásah Bohunický a udreli aj po druhý raz, keď sa presadil Suja. Domáci zostali zaskočení a hostia to využili na piaty gól. Tentokrát Suja prihral a Lapšanský upravil na 5:1. V závere ešte Gaffal skorigoval v presilovke na 2:5. (tasr)

Ostatné zápasy v sezóne